A Nemzeti Népegészségügyi Központ közleménye szerint az Országos Tisztifőorvos az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése alapján – figyelembe véve a Nemzeti Népegészségügyi Központ ajánlását – 2026. június 20-án (szombat) 00.00 órától 2026. június 23-án (kedd) 24.00 óráig másodfokú hőségriasztást rendelt el az ország egész területére vonatkozóan.
Az ÉDV Zrt. működési területén üzemelő TORV regionális vízellátó rendszer ellátási területén az utóbbi napok üzemeltetési adatai alapján a magas napi középhőmérséklet és a területet érintő szárazság együttes hatása eredményeként a vízfogyasztás növekedése tapasztalható.
Jelenleg az érintett viziközmű rendszer települései vízellátását biztosító rendszereink magas fogyasztás mellett üzemszerűen működnek maximális kapacitással.
A vízhiány kialakulásának megelőzése érdekében – kérjük a Környe, Kecskéd, Kömlőd, Kocs településen élő Felhasználóinkat a felelős ivóvízhasználatra és együttműködésre:
- Törekedjenek az ésszerű vízfogyasztásra: korlátozzák az ivóvíz más irányú felhasználását (pl. medencetöltés), annak érdekében, hogy minden Felhasználó ivóvízhez juthasson.
- Mellőzzék a locsolást, a kommunális ivóvízellátó rendszerre szerelt automata öntözőberendezéseket kapcsolják ki.
Lokális vízhiány esetén Társaságunk haladéktalanul lajtos vízellátást biztosít az érintett területen.
Megértő együttműködésüket köszönjük!